Фольклорный ансамбль "Ромашинская слободка"

Пятница, 26.04.2024, 12:49

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Гуртоправці - Там Стояли Гуртоправці... (2005) - Форум | Регистрация | Вход

[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: дядя_Миша, Музыковед  
Форум » Фольклорный архив » Музыкальный форум » Гуртоправці - Там Стояли Гуртоправці... (2005)
Гуртоправці - Там Стояли Гуртоправці... (2005)
МузыковедДата: Пятница, 04.04.2014, 01:01 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 457
Репутация: 0
Статус: Offline


ГУРТОПРАВЦІ.

ТАМ СТОЯЛИ ГУРТОПРАВЦІ... (2005)


Музика з уст українського козацтва, селянства, міщанства.

1. Було в батька дві дочки (балада) 2.23
2. Туман-туман по долині (лірична) 2.19
3. Гей була в мене коняка (лірична) 3.28
4. Гомін, гомін по діброві (історична) 5.33
5. Ой за гайом ("Гуртоправці") (балада) 3.56
6. Ой не стій, вербо (купальська) 1.34
7. Ой летіло купайло (купальська) 1.18
8. Ой на купайлі огонь горить (купальська) 3.58
9. Полька (танець) 2.28
10. Зійди, місяць ("Молодчик") (балада) 3.52
11. В полю там церковка стояла (петрівська) 1.47
12. Перекладу кладку (купальська) 1.06
13. Коли б мінє недільки дождати (лірична) 2.08
14. Із-за гори вітер повіває ("Утя") (лірична) 3.16
15. Згадай же, дівчино (романс) 3.36
16. За горою краменою (лірична) 3.14
17. Ой що в неділю (балада) 5.00
18. Що Василько у тестенька (весільна) 2.09
19. Ой у саду да стежечка зелененька (весільна) 1.51
20. Да била жінка да мужика (кант) 3.07
21. Коло річки, коло броду (приспівки) 0.50
22. Приспівки під скрипку (приспівки) 4.22
23. Тихі води ("Жульмани") (балада) 4.13
24. Ой з-за гір вилітав сокіл (балада) 3.20
25. Мире лукавий (кант духовний) 3.37

Загальний час: 74.40

Скачать - 130,4 Мб / 256 кБ/сек:
https://cloud.mail.ru/public....005.rar

Мы уже несколько раз имели возможность встретиться с "Гуртоправцами" и их проектами. И, нужно сказать, всякий раз это было что-то особенное, интересное – и качественное. И дело не только в том, что на их дисках можно услышать традиционную музыку разных областей Украины. И не только в том, что "Гуртоправцы" возрождают и представляют на суд слушателя не аранжированное народное пенье. И не в том только дело, что в каждом их альбоме можно найти песни на, буквально, все случаи жизни. И не в техническом качестве дело, хотя с ним тоже все в порядке. Нет. Настоящее качество – оно проявляет себя в атмосфере, в верном настрое. Когда слышишь, или ощущаешь, что песни спеты с душой, с глубиной сердечной – вот тогда все в порядке. "Гуртоправцы" поют именно так, верно. Говорю так, наверное, не впервые – и, думаю, не в последний раз.

Антон Йожик Лейба

Сайт ансамбля: http://hurtopravci.domivka.net/
Прикрепления: 0071350.jpg (102.6 Kb)


Сообщение отредактировал Музыковед - Пятница, 04.04.2014, 01:25
 
МузыковедДата: Пятница, 04.04.2014, 01:03 | Сообщение # 2
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 457
Репутация: 0
Статус: Offline


1. балада - Було в батька дві дочки - з Полтавщини (с. Крячківка)* - СК - заспів, ІКл - верх, ВС, ОБ, ОГ - 2.23
2. лірична лісова - Туман-туман по долині - з західного Полісся (Пінщини) - ІКл - заспів, ОГ - 2.19
3. лірична - Гей була в мене коняка - з Переяславщини, на сл. Я.Щоголіва - СД - заспів, ТК - вивід, ОБ, ЮФ - 3.28
4. історична - Гомін, гомін по діброві - ТК - бандура, спів - 5.33
5. балада - Ой за гайом ("Гуртоправці") - з Посейм'я (Путивль: Манухівка) - СД - заспів, ОГ - вивід, ОБ, ТК, ЮФ - 3.56
6. купальська - Ой не стій, вербо - з Полтавщини (Зіньків: Хатки) - ІКл - заспів, ІК, КК, ММ, ОГ, ОС - 1.34
7. купальська - Ой летіло купайло - зі Східного Поділля, Полісся (Коростенщини) - СК, ОК - заспіви, гурт Володар - 1.18
8. купальські передирки - Ой на купайлі огонь горить - з Прип'ятського Полісся - ІК, ІКл, КК, ММ, ОС та ОБ, СД - 3.58
9. полька - з Нижнього Погориння (Дубровиця: Городище) - ММ - 1-ша скрипка, СД - скрипка-втора, ОБ - бубон - 2.28
10. балада - Зійди, місяць ("Молодчик") - зі Слобідщини (Охтирка: Ясенове) - ОГ - заспів, ІКл - вивід, ОБ - 3.52
11. петрівка - В полю там церковка стояла - з Волинського Полісся (Стара Вижівка: Синове) - СК - заспів, гурт Дружки - 1.47
12. купальська - Перекладу кладку - з Середнього Полісся (Коростенщини) - СК - заспів, гурт Володар - 1.06
13. лірична - Коли б мінє недільки дождати - з-над річки Тетерів (Малин: Вишевичі) - ІКл - 2.08
14. лірична - Із-за гори вітер повіває - з Полтавщини (с. Крячківка) - СК - заспів, ІК - вивід, ММ, НФ, ОБ, СД - 3.16
15. романс - Згадай же, дівчино - з околиць Києва - ТК - бандура, спів, ІКл - спів, ММ - скрипка - 3.36
16. лірична - За горою краменою - з Погориння (Володимирець: Радижеве) - СД - заспів, ІКл - вивід - 3.14
17. балада - Ой що в неділю да рано-пораненьку - з Полтавщини (с. Крячківка) - СК - заспів, ІКл - вивід, ВС, ММ, НФ, ОБ - 5.00
18. весільна - Що Василько у тестенька - з Посейм'я (Кролевеччина) - ОГ - заспів, верхн. голос, ІКл, СК і гурт Дружки - 2.09
19. весільна - Ой у саду да стежечка зелененька - з Середнього Полісся (Коростень: Обиходи) - ОГ - заспів, ІКл - верх, гурт Дружки - 1.51
20. кант - Да била жінка да мужика - з Полтавщини (с. Крячківка) - СК - заспів, ІКл - вивід, ВС, НФ, ОБ, СД - 3.07
21. приспівки - Коло річки, коло броду - з Полтавщини (с. Крячківка) - СК, ІКл, НФ, ОБ, СД - 0.50
22. приспівки - з Середнього Полісся - ММ - 1-ша скрипка, СД - скрипка-втора, ОБ - бубон; спів: ІКл, ІК , КК, ОБ, ОС, СД, ТК - 4.22
23. балада - Тихі води ("Жульмани") - з Полтавщини (с. Крячківка) - СК - заспів, ІКл - вивід, ВС, ММ, НФ, ОБ, СД - 4.13
24. балада - Ой з-за гір вилітав сокіл - з-над Росі (Богуслав: Саварка) - ОБ - заспів, ТК - вивід, СД - 3.20
25. кант - Мире лукавий - сл. Ст. Яворського - ТК - заспів, ММ, ОБ, ОГ, СД, ЮФ - 3.37
* Місце запису пісень (районний центр: село)

ВИКОНАВЦІ:

ІКл - Ірина Клименко, спів
ВС - Валерій Ступницький, спів
ІК - Ірина Кучеренко, спів
КК - Катерина Костриченко, спів
ММ - Мар'яна Мархель, скрипка, спів
НФ - Настя Філатова, спів
ОБ - Олег Бут, спів, бубон
ОГ - Олена Гончаренко, спів
ОК - Олена Копєйкіна (Бабієнко), спів
ОС - Олександра Стражник, спів
СД - Северин Данилейко, спів, скрипка-втора
СК - Сусанна Карпенко, спів
ТК - Тарас Компаніченко, бандура, спів
ЮФ - Юрко Фединський, спів


В проекті також звучать голоси інших фольклорних груп, що працювали під орудою І.Клименко у 1993-2004 рр.: треки 7, 12 виконує гурт ВОЛОДАР - Сусанна Карпенко, Ірина Клименко, Олена Копєйкіна, Маргарита Скаженик, Ольга Полеха, треки 11, 18, 19 разом з Гуртоправцями співають Ольга Карапата, Ірина Барамба, Настя Філатова - учасниці студентської групи ДРУЖКИ Національної музичної академії ім. П.Чайковського.


Ідея, укладання
Ірина Клименко

Звукозапис
Студія Аркадія-Симфо: треки 1, 2, 7, 10, 11-15, 17-21, 23 - В.Ступницький, треки 3, 25 - А.Коцур
Студія КОМОРА: треки 4, 6, 8, 9, 16, 22, 24 - К.Костенко
Домашня студія Ю.Фединського: трек 5

Мастерінг
Студія КОМОРА: К.Костенко за фінансової підтримки АртВелес'у

Дизайн
Ярослав Коваль

Фото
Дмитро Клочко, Наталя Сидь

Ілюстрація
Чумаки (невідомий автор). Середина 19-го ст. Слобідщина. Власність Івана Гончара

©2014 Гуртоправці - етнічна музика українців. Офіційний Веб-сайт
Контакт klymenko_iryna @ ukr.net Вебмастер ar.ukraine @ gmail.com
Прикрепления: 5448751.jpg (111.0 Kb)
 
МузыковедДата: Пятница, 04.04.2014, 01:19 | Сообщение # 3
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 457
Репутация: 0
Статус: Offline


ГУРТОПРАВЦІ - спільний мистецький проект етномузиколога і етноспівачки Ірини Клименко і знаного кобзаря Тараса Компаніченка.
За три роки дружби-співпраці Гуртоправці можуть похвалитися:
- виступами на фестивалях у Латвії (2003), Швейцарії (Базель 2004), Литві (2005), Естонії (2005) і, звичайно ж, в Україні (Органум-2003, Київська Русь-2004, Країна мрій-2004, 2005),
- кількома аудіопроектами, в яких виступили ініціаторами ("Зберімося, роде", "Ой давно-давно"),
- обрядово-містичним дійством "Галина та Василь або Пісенний життєпис Адама і Єви", яке з 2005 р. йде на камерних театральних сценах Києва.

"У 2002 р. ми об'єднали надбання своїх багаторічних студій над традиційною музикою різних теренів України, запросивши до спільного музикування молодь, небайдужу до ідеї відродження правдивого українського мистецтва. До мого 20-річного досвіду досліджень і реконструкції автентичної сільської музики Тарас Компаніченко вніс свіжий для фольклористичних груп "селянської орієнтації" струмінь світської шляхетської культури XVII-XIX ст., збудувавши місточок до європейських побутових музичних традицій.

Наш проект відкритий для різних учасників - і досвідчених співаків, як Олена Гончаренко, Сусанна Карпенко, Олег Бут, і зовсім молодих, захоплених першими спробами неаранжованого народного співу.

Головне, щоб кожен знаходив у старовинних піснях співзвучні йому емоції.

Дівчата й хлопці можуть позалицятися і водночас подражнитись, використовуючи традиційні купальські передирки (треки 6-8), гуртом помріяти про щасливе заміжжя (11, 12) та порепетирувати весільний репертуар до майбутнього шлюбу (18, 19).

Той, в кого "розкололось серце" від нещасного кохання, зможе на повний голос виспівати свою тугу в багатоголосних лівобережних баладах (1, 10, 23) або ж прозорій ліриці Полісся (треки 2, 16) чи щемливому романсі (15).

Особи, чиє існування обтяжене родинними непорозуміннями, мають чудову нагоду висловити докори чоловікові, свекрусі чи іншим родичам, звернувшись до текстів пісень 13, 14, 17, 20.

Для тих, хто замислюється над історією Вітчизни, переймається філософськими проблемами, близькими є поезії високого стилю про життя і смерть (загибель гуртоправця-пастуха в далекій дорозі - трек 5, смерть козака на бранному полі - трек 24), алегоричні розмірковування про долю України (3, 4), естетика християнського смирення (25).

Звичайно ж, привабливими для всіх гуртоправців є танці і приспівки (9, 21, 22) - цнотливо-кокетливі в устах неодруженої молоді й забарвлені гумористично-еротичними мотивами у старшого товариства.

Репертуар для співу знаходимо найбільше у власних поїздках українськими селами, доповнюючи його записами з музичних архівів. Улюблені терени - Прип'ятське Полісся, Переяславщина, Сіверщина, Слобідщина.

Музичний матеріал треків 2, 6-9, 12, 13, 15, 16, 19, 22, 24 записано в експедиціях Іриною Клименко, треків 5, 10 - Оленою Гончаренко. Пісні зі славетного с. Крячківка (треки 1, 14, 17, 20, 21, 23) реставровано Іриною Клименко, Сусанною Карпенко за автентичними версіями різних років.

Фонограми пісень 3, 11, 18 знайдено в музично-етнографічних архівах Києва (НМАУ), Львова (ЛДМА, запис Ю.Рибака), Сум (ОЦНТ).

Твори 4, 25 анімовано з опублікованих нотацій Тарасом Компаніченком.

Намагаючись зберегти локальну музичну стилістику творів, ми дозволили собі трохи пофантазувати - прикрасити побутовий романс скрипковою партією (16), уявити себе подорожуючими чумаками чи гуртоправцями (5).

Всього в аудіопроекті Гуртоправців взяли участь 14 людей, яким хотілося злучити в одне ціле тепло душі і багатство уяви, знання традиційної культури і мистецьку вправність.
Прикрепления: 1017045.jpg (136.2 Kb)
 
МузыковедДата: Пятница, 04.04.2014, 01:23 | Сообщение # 4
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 457
Репутация: 0
Статус: Offline


ТЕКСТЫ ПЕСЕН

1

Було в батька дві дочкі
Було в батька дві дочкі
Обідві як зірочкі

Старша меньшу питає
Старша меньшу питає
Кого вона кохає

Меньша старшій відмовля
Меньша старшій відмовля
Що кохає Василя

Ходьом, сестро, до броду
Ходьом, сестро, до броду
Подивимось у воду

Подивимось у воду
Подивимось у воду
Котра краща на вроду

Старша меньшу попхнула
Старша меньшу попхнула
Тай на море гукнула:

Пливи, сестро, потопай
Пливи, сестро, потопай
Про кохання забувай

4

Гомін, гомін, гомін по діброві,
Туман поле покриває,
Туман поле, поле покриває,
Мати сина проганяє.

- Іди, сину, іди пріч від мене,
Хай тебе татарин візьме!
- Мене, мамо, татарин боїться,
В чистім полі сторониться.

- Іди, сину, іди пріч від мене,
Нехай тебе орда візьме!
- Мене, мамо, мене й орда знає,
В чистім полі обминає.

- Іди, сину, іди пріч від мене,
Нехай тебе москаль візьме!
- Мене, мамо, мене й москаль знає,
К собі в гості підмовляє.

- Вернись, вернись, вернись, мій синоньку,
Змию тобі головоньку!
- Мені, мамо, мені змиють дощі,
А розчешуть буйні вітри.

Гомін, гомін, гомін по діброві,
Туман поле покриває.
Миють дощі, миють білі кості, -
Син додому не вертає...

8

Дівки:

Ой На Купайлі вогонь горить а нашим хлопцям живот болить
Ой нехай болить, нехай знають, ой нехай дівчат не займають

Хлопці:
Ой ти Галино , ой ти, ой ти, коли до тебе на ноч прийти?
Щоб не бачила твоя мати з ким буду ночку ночувати

Дівки:
Ой ночувала під хатою із собачкою кудлатою
А батько думав, що й зять, що й зять, хотів собачку до хати взять

Хлопці:
Ой ти Галина-свиня лиса. Чом ти до мене не горнеса?
Ой пригорнися- поцілую твою бородку золотую
В тебе носочок як гурочок. Біле личенько як платочок

Дівки:
Що в тебе Ромцю за борода, чом не женився за молода
Ходіте люди дивитися - їде Романко женитися
Він їде ,їде на ковбасі, везе Маряну на собаці

Хлопці:
Летіли гуси-чубатиє, наші дівчата горбатиє
Та й помиями вмивалися, а онучами втиралися

Дівки:
Ой наші хлопці-стрілці,стрілці, забили жабу в ріці, в ріці
Олежко каже - ряба жаба. Северко каже - моя баба

Хлопці:
Ой на городі лопух,лопух , а в Катерини живіт напух
Ой нехай пухне, нехай знає нехай Івана не приймає

Дівки:
Ой ти купайла до місяця, хто його порве-повіситься
Ой ти купайло до півночі, побила зелень хлопцям очи
Ой ти, Юрчико, попів. попів, чого ти в погреб летів,летів?

Хлопці:
А я у погреб летів, летів, бо я сметанки хотів, хотів
Не так сметани-колотухи, як тої Ірки-щебетухи

Дівки:
Ой на городі крокіз поріс,чом ти Северко більше не зріс

Хлопці:
Ой буде з мене такенького-полюбить Олька й маленького

Дівки:
Наші віночки з барвіночка, давайте хлопці горілочки
Наші віночки з мацерочки,-давайте хлопці сокирочки (цукерочки?)

Хлопці:
Ой на купайла опівночі повитягаєм відьмам очі,
щоб по ясельцям не ходили, чужих коровок не доїли

Дівки:
Ой хто не вийде на купайло, ой той щоб його розорвало
Ой хто не вийде вогню класти, того пошлемо собак пасти

15

Згадай же, дівчино, той вечір чудовий
Там де ми кохались колись
Ти пісню співала під звуки гітари, |
А я тобі в очі дививсь | (2)

Ти пісню скінчила і очі закрила
На груди схлилась мені
У вечір чудовий ти душу забрала |
Голубко, у мене зовсім | (2)

Неправда, козаче, ти з мене смієшся
Ще й мати твоя наріка
І люди сміються із нас із тобою |
Я мушу тебе покидать | (2)

Розбилась сур'їна, пропала надія
Заплакали очі мої
Любив я дівчину, та й та ізмінила |
І серце забилось в груді | (2)

Тепер ти далеко із другим жартуєш
За мене забула зовсім
А я, сиротина, сиджу і сумую |
Не сплю і нічого не їм | (2)

Вернися, дівчино, мій квіте рожевий
Вернися, порадуй мене
Хай руки обніму, ті очі заплачуть |
І серце заб'ється моє. | (2)
Прикрепления: 8747200.jpg (172.6 Kb)
 
Форум » Фольклорный архив » Музыкальный форум » Гуртоправці - Там Стояли Гуртоправці... (2005)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Меню сайта

Календарь

Block content

Статистика

Поиск