Фольклорный ансамбль "Ромашинская слободка"

Пятница, 19.04.2024, 12:25

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Алесь Лось - ЛIРА. Лірніцкія песьні, псальмы і канты. - Форум | Регистрация | Вход

[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: дядя_Миша, Музыковед  
Форум » Фольклорный архив » Музыкальный форум » Алесь Лось - ЛIРА. Лірніцкія песьні, псальмы і канты. (2004)
Алесь Лось - ЛIРА. Лірніцкія песьні, псальмы і канты.
МузыковедДата: Среда, 21.01.2015, 00:19 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 457
Репутация: 0
Статус: Offline


Алесь Лось - Лірніцкія песьні, псальмы і канты (2004)

01. Архіўны запіс лірніка (зап. З. Эвальд 30-я гады, Паўночна-Усходняя Беларусь)
02. Песьнь аб Страшным Судзе (зап. Ул. Берберавым і Н. Матыліцкай у в. Ульянаўка Слуцкага р-на)
03. "Не шумі дуброўка" (зап. М. Залатуха ад сваёй бабулі ў вёсцы Велеўшчына Лепельскага р-на Віцебскай вобл.)
04. Лазар (зап. ад Н.І. Смаля 1920 г. нар. у вёсцы Расохі Пружанскага р-на Берасьцейскай вобл. публ. З. Я. МАжэйкі "Песни Белорусского Полесья", М. 1984)
05. Песьнь аб сьв. Гаўрыле (зап ад О.Н. Тамашук 1900 г. нар. у вёсцы Парэчча Пінскага р-на Берасьцейскай вобл. публ. З. Я. МАжэйкі "Песни Белорусского Полесья", М. 1984)
06. "Даўным даўно тое было..." (зап. Р. Шырма 1929 г. ад Зоі Карпюк у в. Харкі Пружанскага р-на Берасьцейскай вобл.)
07. "У нядзельку па абедзе" (зап. Г. Кутырова 1983 г. ад Г.П. Дамарад 1922 г. нар. у вёсцы Паўстынь Слуцкага р-на)
08. "У нядзельку ранюсенька..." (зап. Г. Кутырова 1984 г. ад Е.І. Пархімчык у вёсцы Каралевічы Пухавіцкага р-на)
09. Ванюша (рэкруцкая песьня зап. у Магілёўскім р-не, экспедыцыяй Мінскага студэнцкага этнаграфічнага таварыства)
10. Марусячка (зап. Т. Кулаковіч 1983 г. ад Я.А.Унук 1893 г. нар. у вёсцы Хмелеўка Мінскага р-на)
11. Дарожка (зап. А.У. Хадыка і М. Залатуха у 1981 г. ад Маланьні Забурмах у г. Мсьціслаў)
12. "Maryio, Vilna obrono..." (в. Бастуны Лідскага р-на. Pub. Etnolincwistyka "Problemy jeryka i kyltury" 9/10 uniw. Maryi Curie-Sklodowskiej.")
13. Piesn do swietej Filomeny (w. Sierki, gm. Tykocin, woi. Bialystok 1989 r. od S. Malinowskiej, pub. "Piesni pustych nocy" Janina Szymanska.)
14. Не ляжы ветру ў полі (pub VI t. "Lud Bialoruski" M. Fedenowski.)

Продолжительность: 40:51

Скачать - 85 Мб - 200 кБит / сек:
https://mega.co.nz/#!4ZcwA....SarhkKc

Источник: http://toroyloco.blogspot.ru/

См. также: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3579852

Профессиональный художник и музыкант Алесь Лось не только играет на многих народных инструментах, но и изготавливает их.
Прикрепления: 8273007.jpg (100.1 Kb)
 
ArturДата: Понедельник, 09.02.2015, 14:57 | Сообщение # 2
Группа: Гости





Лира звучит сильно... исполнение очень понравилось. То что надо
 
Форум » Фольклорный архив » Музыкальный форум » Алесь Лось - ЛIРА. Лірніцкія песьні, псальмы і канты. (2004)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Меню сайта

Календарь

Block content

Статистика

Поиск